[Hlavní strana] [Krajský úřad] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Jihočeský kraj


Tučapy

Sedm kilometrů od obce se nachází zřícenina hradu Choustník. Na renesanční vodní zámek Červená Lhota se dá zajet třeba na kole (cca 10 km) a nádherné vápencové Chýnovské jeskyně, husitské sídliště Kozí Hrádek či hrad Kámen u Tábora jsou námětem na půldenní výlet. V blízkých Tříklasovicích je možné se projet na koních a Myslkovicích prohlédnout nově restaurovaný zámeček. Skvělé koupání a surfování je na pískovně ve Vlkově u Veselí n. L. (cca 20 km), vodáci to na Lužnici také nemají daleko, neboť řeka protéká Soběslaví.
Na místním fotbalovém hřišti se v létě konají tradiční zábavy pod širým nebem, pořádané místními členy Sboru dobrovolných hasičů či oddílem kopané TJ Tučapy (družstvo mužů hraje oblastní soutěž 1.B, oddíl tvoří i družstva žáků a dorostu). V chladnějších obdobích roku se využívá pro pořádání zábav, diskoték či plesů taneční sál restaurace "U Hemerů", který byl před lety vybudován z málo navštěvovaného kinosálu. Budete-li mít štěstí na termín, můžete si přijít na zábavu poslechnout písničky místních rockových skupin Badys beat či Extract.
V nedalekém lese si přijdou na své zejména houbaři, denní úlovky kolem stovky pravých hřibů opravdu nejsou houbařskou latinou. I členové Petrova cechu či zelení panáčkové si přijdou na své, v Černovickém potoce je totiž možné chytit úhoře či spatřit vydru nebo ondatru. Na koupališti rybníka Pokoj mohou děti v létě využít skluzavku a pokud je sníh, je tu krásně i v zimě. Menší vadou na kráse Tučap je čerpací stanice na návsi, ale zase tu je levnější benzín a další možnost jak uhasit žízeň nejen u auta.

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY

LOKALIZACE

NA ÚZEMÍ OBCE EVIDUJEME


Typ záznamu: Město nebo obec
AKTUALIZACE: Jana Holáňová (Beskydy-Valašsko, regionální agentura CR) org. 2, 07.03.2005 v 08:24 hodin


Copyright 1998-2021 © Luděk Šorm