[Hlavní strana] [Krajský úřad] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Jihočeský kraj


STŘECHY, PLÁŠTĚ, IZOLACE 2006

Pro mnohé stavební firmy, které jsou stále ještě v plném pracovním nasazení, plánovat si, co budou dělat v následujícím roce, je sice jistě předčasné, neplatí to však pro organizátory stavebních akcí. Plán výstav na rok 2006, které se budou konat na ostravském Výstavišti Černá louka, je již dávno hotov. Prvními akcemi budou opětovně tradiční veletrh STŘECHY, PLÁŠTĚ, IZOLACE a všeobecná stavební výstava s názvem STAVBA Ostrava. Obě akce se uskuteční ve dnech 15. -18. února 2006 a přípravy jsou již v plném proudu.
Již po patnácté budou akce otevírat stavební sezónu pro mnohé firmy i odborné návštěvníky, kteří přijíždějí do Ostravy za radami, novinkami a v neposlední řadě úspěšnými obchody. Výstavy se tak stávají rok od roku známější a oblíbenější a ani letošní výstava nebude jak se zdá v ničem zaostávat za úspěšnou tradicí předešlých ročníků.
Vysokou úroveň výstav podporuje nejen spolupráce s odbornými komorami, svazy a cechy ale i kvalitní doprovodný program.
Pro odbornou, ale také pro laickou veřejnost bude určen odborný seminář "Ploché střechy", který se koná pod odbornou garancí Doc. Ing. Antonína Fajkoše, CSc. a je zajišťován ve spolupráci s firmou COLEMAN S.I., a.s. Cílem tohoto semináře je zprostředkování odborných informací pro realizační firmy, projektanty a investory. Seminář má nefiremní charakter přednášek, je tudíž zárukou seriózních a objektivních informací. Přednášejícími jsou přední čeští specialisté s dlouholetou praxí a zkušenostmi v tomto oboru. Díky své vysoké úrovni je absolvování semináře zahrnuto do programu celoživotního vzdělávání členů ČKAIT a ohodnoceno příslušným počtem bodů.
Již neodmyslitelně patří k únorové výstavě konference REGENERACE BYTOVÝCH DOMŮ, která se snaží řešit technické a ekonomické problémy regenerací sídlišť.

Tradiční soutěží "mistrů oboru pokrývač" je "Řemeslník roku ". Cílem soutěže je vyzdvihnout nejkvalitnější řemeslnické práce z oblasti střech a ocenit přímo řemeslníky, kteří jsou schopni vlastníma rukama realizovat díla, vymykající se běžné rutině. Podpořit zdravou soutěživost mezi řemeslníky. V posledních dvou ročnících byla vyhlašována i speciální kategorie "Střešní kuriozita" - střecha z netypického materiálu: sláma, dřevo, rákosí, ptačí hnízdo, strom na střeše, neuvěřitelná kombinace střešních materiálů apod.
Závěrečné vyhodnocení všech přihlášených děl provádí nezávislá porota složená z odborníků z oblasti střech, členové Cechu KPT a odborná veřejnost.

Vzhledem k tomu, že výstava je určena i mladým "stavebníkům" a je zájmem vychovávat z nich dobré řemeslníky, jsou součástí odborné soutěže pro žáky učňovských škol.
Již od roku 1998 je to Soutěž odborných dovedností učňů učebních oborů pokrývač a zedník. Generálním partnerem soutěže je pro tento ročník výrobce střešní krytiny CEMBRIT CZ, a.s.. Soutěž je vyhrazena pro žáky II. a III. ročníku učebních oborů pokrývač a zedník. Jejím cílem je prezentovat dovednosti mladé generace pokrývačů a zedníků, praktickou ukázkou získávat další mladé zájemce o tyto výuční obory a v neposlední řadě také prezentovat sortiment a způsob užití výrobků generálního partnera v praxi.
Již podruhé se uskuteční soutěž pod názvem "Učeň tesař". Vyhlašovatelem soutěže je Cech klempířů, pokrývačů a tesařů ČR a pořadatel Střední odborné učiliště, OU a U, Ostrava-Zábřeh.

Tradičně se na výstavišti bude prezentovat odborná otevřená soutěž, do které mohou své soutěžní objekty přihlásit dodavatelé stavebních materiálů, projektanti, investoři, realizátoři i soukromí investoři pod názvem Fasáda Moravskoslezského kraje 2005. Fasáda domu zasahuje do životního prostředí člověka, proto má soutěž význam v podpoře touhy po příjemném bydlení. Cílem této soutěže je tedy vnést do povědomí široké veřejnosti představu o kvalitní realizaci fasády domu, s důrazem na kvalitu použité technologie, materiálu a práce a v neposlední řadě na tvůrčím zpracování architekta.
Novinkou posledních ročníků veletrhu jsou čím dál více oblíbené bezplatné poradny, které připravujeme na aktuální témata. Profesní cech obkladačů ČR bude mít téma balkony a terasy, "Koupelna snů" poradí jak správně vyřešit prostor koupelny. Poradna "Bydlení v barvách" Vám pomůže se správnou kombinací barev v interiérech i v exteriérech. Nebudou chybět ani Firemní dny, v rámci kterých prezentují své výrobky jednotliví výrobci.

Doufáme, že patnáctý ročník akcí Střechy, Pláště, Izolace 2006 a Stavby Ostrava přivítá co největší počet vystavovatelů a odborných návštěvníků a stane se tak opět stavařským svátkem na začátku nové sezóny.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 06.01.2006 v 10:41 hodin


Copyright 1998-2023 © Luděk Šorm