[Hlavní strana] [Krajský úřad] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Jihočeský kraj


Obec Skalka a její okolí [ Turistická zajímavost ]

Obec Skalka a její okolí

Obec Skalka leží na území tzv. Máchova kraje, na pomezí severních a středních Čech, administrativně v Libereckém kraji. Skalka u Doks je malebná osada s roubenými chalupami a zvoničkou.

Asi 2 km leží město Doksy založené roku 1296, které je propojeno zástavbou podél jezera se známým rekreačním centrem Staré Splavy. Obě tato místa spojuje hlavní a jedinečná turistická atrakce tohoto kraje - Máchovo jezero, dříve Velký rybník, založený již Karlem IV.

Máchovo jezero má několik pláží po celém obvodu, přístaviště nabízí vyhlídkové jízdy loděmi a různé další vodní atrakce jako tobogány atd. Hlavní pláž je vzdálena od penzionu cca 30 min. chůze, autem 5 min. Okolní krajina je součástí Dokeské pahorkatiny a CHKO Kokořínsko s typickými pískovcovými útvary a lidovou architekturou (např.nedaleké osady Ždár, Okna, Kruh aj.).

V našem kraji jsou ideální podmínky pro všechny druhy turistiky, zejména cykloturistiku s množstvím dobře značených cyklotras, jejichž počet každým rokem stoupá. Jsou zde též výborné podmínky pro skalní lezení a samozřejmě množství tras pro pěší turistiku.

Významným ubytovacím zařízením je penzion Skalka, který je umístěn v krásné přírodní scenérii, necelý necelý 1 km od obce. Pro milovníky koní je lákadlem jezdecká farma Vrchovany, kde lze uskutečnit projížďky na koních i ponících. Nachází se pouhých 5 km od obce a je k ní velmi pěkná ptocházka.

Za pozornost stojí i prohlídka kaňonu Peklo, který začíná v obci Zahrádky vzdálené cca 10 km, která se ještě donedávna pyšnila nádherným zámkem, který se v roce 2003 stal obětí ničivého požáru.

UMÍSTĚNÍ


AKTUALIZACE: Ladislav Hollý (archívní záznam) org. 2, 20.09.2004 v 10:08 hodin


Copyright 1998-2022 © Luděk Šorm