[Hlavní strana] [Krajský úřad] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Jihočeský kraj


Závěrečná zpráva z výstavy Dovolená a Region 2005

Letošní osmý ročník výstavy Dovolená a Region proběhl ve dnech 7. - 10.dubna 2005 společně s výstavami DOMOV a ESOTERIKA. Úspěšnost výstavy je dána jak vstřícným přístupem a podporou Moravskoslezského kraje, tak i úzkou spoluprací s agenturou Czech Tourism, Destinačním managementem Moravsko - Slezským, Statutárním městem Ostrava a jinými organizacemi.
Akce se zúčastnila stovka vystavovatelů, stabilní je i počet návštěvníků, kterých na výstaviště Černá louka přišlo přes11 tisíc. Vedle předních cestovních kanceláří České republiky /např. ČEDOK, CK Victoria, Blue Style, Vítkovice Tours a jiné/ přijely se svou nabídkou i menší cestovní kanceláře a agentury. Velký zájem návštěvníků zaznamenaly i jednotlivé regiony a kraje naší republiky, např. Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj, Pardubický kraj, Liberecký, Královéhradecký, Východní Čechy, Šumavsko, Beskydy-Valašsko, kraj Vysočina a jiné.

Oproti minulému roku se znatelně zvýšila nabídka subjektů cestovního ruchu ze Slovenské republiky, například Kúpele Vyšné Ružbachy, Združenie pltníkov na Dunajci, Mesto Vysoké Tatry, Aquapark Tatralandia, Kúpele Dudince, Združenie cestovného ruchu Rajecká dolina a jiné.

S ohlasem hlavně u malých návštěvníků se nepochybně setkala výstavka pohádkových bytostí Sdružení pohádkové regiony Šumava a rýžování zlata na expozici Města Zlaté hory, které si zájemci mohli i vlastnoručně vyzkoušet.

Nechyběl ani stánek Česko-polské smíšené obchodní komory s informacemi o Polsku. Účast polských vystavovatelů, návštěvníků, jakožto i průběh akcí v souvislosti s Česko-polskými dny byla bohužel ovlivněny událostmi v souvislostí s úmrtím papeže.

Součástí 8. ročníku výstavy Dovolená a Region bylo vyhlášení nejlépe ztvárněné expozice, tentokrát na večerním setkání s vystavovateli na Slezskoostravském hradě. Cenu odborná porota udělila Regiónu Slovácko, Slovenské agentúře pro cestovní ruch a zvláštní ocenění Ostravských výstav a odborného časopisu Travel profi si odnesla 1.pltnícka a turistická společnost na Dunajci, Červený Kláštor s.r.o.
Záštita:
náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje, Pavel Drobil
generální konzul Polské republiky v Ostravě, Andrezej Kaczorowský
generální konzul České republiky v Katovicích, Josef Byrtus
Odborný doprovodný program
I. Konference Destinačního managementu "Produkty a produktové balíčky jako nástroj destinačního managementu" /bližší informace na www. tourisms.cz/
II. Burza služeb, turistických produktů a produktových balíčků /bližší informace na www. tourisms.cz/
III. Marketingové dílny /bližší informace na www. tourisms.cz/
IV. Setkání partnerských měst a obcí, pořádané Česko-polskou obchodní komorou

Doprovodný program pro širokou veřejnost
Výstavu cestovního ruchu kromě tradičního kulturního programu zpestřilo i několik zajímavostí. Technickou atrakcí nepochybně byla historická úzkokolejná parní lokomotiva Resita z Osoblažska s pivním vagonem. Za povšimnutí určitě stál i beskydský cyklobus, který by měl v letní turistické sezone 2005 přispět ke zkvalitnění přepravních služeb pro cykloturisty v Beskydech. Pro žáky a studenty byl na výstavě připraven doprovod s odborným výkladem k jednotlivým regionům a promítání o polských vojvodstvích.
Poděkování za zdařilou akci určitě patří vystavovatelům, za spolupráci pak těm, kteří se podíleli na doprovodném programu k výstavě a všem, kteří svým aktivním přístupem činí z výstavy jednu z nejprestižnějších akcí tohoto oboru.

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 26.06.2005 v 15:39 hodin


Copyright 1998-2022 © Luděk Šorm