[Hlavní strana] [Krajský úřad] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Jihočeský kraj


Zhodnocení výstav Dům a byt a For Arch Ostrava 2004

Na ostravské Černé louce předvedli své znalosti učni stavebních oborů

Nejlepší jsou z Havířova, Opavy a Bruntálu
Učni stavebních oborů - zedník, obkladač a truhlář měli v minulých dnech možnost předvést, jak zodpovědně přistupují k učení na středních odborných školách a učilištích. Už podeváté byla organizována soutěž učňů stavebních oborů kraje. Konala se ve dnech 21. a 22. října jako součást stavebních výstav FOR ARCH a Dům a byt na ostravské Černé louce. Nejlépe v ní obstáli učni oboru zedník Martin Gaál a Radim Godula ze SOŠ a SOU Lidická v Havířově, učni oboru obkladač Antonín Blokša a Roman Václavík ze SOU stavebního Opava a učni oboru truhlář Tomáš Ďuriš a Michal Vala ze SOU a OU na Krnovské ulici v Bruntále. Nejen oni, ale i další, kteří skončili na druhém a třetím místě byli pořadateli, společností ABF oceněni diplomy a odměněni.

(Bližší informace poskytne Dr. Lenka Ulrychová ze společnosti ABF Praha, tel. 222 891 136, mobil 602 424 186)

Polští výrobci se zajímají o český trh
Téměř stovka představitelů polských firem a společností, mezi nimi i zástupci devatenácti firem, které ve dnech 21. až 24. října vystavovaly na výstavách FOR ARCH a Dům a byt na ostravské Černé louce, se zúčastnila konference zorganizované Česko-polskou obchodní komorou spolu s polskou společností Biuro Promocji i Wystaw ASTRA Bielsko Biala. Konference se konala v pátek 22. října v Kongresovém sále ostravského výstaviště.

"Po vstupu obou zemí do Evropské unie je zvýšený zájem polských firem o český trh. Úkolem konference proto bylo seznámit polské podnikatele s českými zákony, hospodářským právem, požadavky na certifikaci, zaměstnávání cizinců a s dalšími záležitostmi," uvedla ředitelka Česko-polské obchodní komory Danuta Przeczková. Jak dále řekla, nejde jen o usnadnění přístupu polským firmám na český trh, ale i o ochranu českého spotřebitele, aby z Polska nepřicházely výrobky nekvalitní, bez certifikátů, takové, které jsou v rozporu s našimi předpisy.

(Více informací p. Danuta Przeczková, ředitelka Česko-polské obchodní komory, tel.596 612 230, e-mail: cpok@volny.cz )

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 26.06.2005 v 15:39 hodin


Copyright 1998-2022 © Luděk Šorm